Herkent u de volgende situaties:
- na een half uur praten weet u nog steeds niet wat uw assistente dwarszit;
- u heeft al een paar keer gezegd wat u bedoelt, maar u komt niet over;
- als u een geëmotioneerde medewerker of patiënt heeft, gaat u het gesprek maar liever uit de weg;
- u kunt geen ‘nee’ zeggen tegen uw assistente als zij om een vrije dag vraagt
- etc.
In dat geval is deze training geschikt voor u.
Voor wie?
Deze praktische training is bedoeld voor tandartsen, meewerkende partners en/of praktijkmanagers die de kwaliteit van hun gespreksvoering willen verbeteren.
Inhoud
De volgende onderwerpen komen in deze training aan de orde:
- communicatiemodel
- omgaan met emoties
- gesprekstechnieken
- het afwijzen van een verzoek
- het geven van kritiek
- omgaan met lastig gedrag
Leerdoelen
Na afloop van deze training weet u wat de psychologische functie is van ‘de emotie’ en hoe deze het gedrag beïnvloedt. U leert op een assertieve wijze op dit gedrag in te gaan.
Werkwijze
Deze training is zeer praktijkgericht. De dagelijkse praktijk van de deelnemers geldt als uitgangspunt. U krijgt de gelegenheid te oefenen met situaties die u lastig vindt. De verhouding theorie/praktijk is 30/70. Theoretisch presentaties van de trainer wordt direct vertaald naar concreet gedrag. Dit wordt middels rollenspellen geoefend.
Het aantal plaatsen is beperkt.
Duur, locatie en kosten
De training wordt georganiseerd op een donderdag. Het programma start om 9.30 uur (ontvangst vanaf 9.00 uur) en eindigt om 17.00 uur. Er is geen aanvullende studiebelasting.
De training wordt gehouden op Landgoed Avegoor te Ellecom (bij Velp).
De kosten voor deelname bedragen € 625,00. Dit is inclusief cursusmateriaal, koffie, thee, lunch en overige consumpties.
Combinatie
De cursus ‘Klachtenbehandeling en Conflicthantering’ wordt altijd de dag ná deze cursus georganiseerd. Indien u zich voor beide cursussen (op opeenvolgende dagen) inschrijft, krijgt u het diner en de overnachting door ons aangeboden.